sobota, 18 maja 2013

Bzzzz...

Witajcie!

  Pewnie wszyscy się ze mną zgodzą, że codziennie w porze popołudniowej i wieczorami atakują nas chmary komarów. Zatem co robić, aby nas nie gryzły albo przynajmniej mniej kąsały?

Najbardziej popularny sposób to stosować środki odstraszające, w aptekach i zielarniach można kupić produkty zawierające składniki chemiczne + olejki eteryczne (m.in. Sio Natural, Antykomar, 100P, Orinoko), albo same chemiczne (np. OFF).
Można stosować też doustnie preparaty Comar lub Komar, które zawierają m.in. witaminę B1 oraz wyciąg z Pachnotki zwyczajnej. Bardzo znanym preparatem jest zestaw witamin B (wit. B compositum), po spożyciu której zapach wydzielanego potu nie jest przyjemny dla owadów.
Przyznam szczerze, że sama nie próbowałam nigdy środków doustnych ;)Komarzyca / fot. commons.wikimedia.orgCo robić kiedy dojdzie do ukąszenia?

Najlepiej od razu posmarować środkiem łagodzącym, ale poważnie od razu czyli w ciągu 5-10 min., a gwarantuję Wam, że nie będzie śladu ani nie będzie swędziało (o ile ktoś nie jest wybitnie wrażliwy) ;)
 Na rynku mamy sporo takich preparatów, moim zdaniem najbardziej popularne to:
1. Dapis Boiron, mimo żółtej barwy nie brudzi ubrań i jest bezpieczny dla małych dzieci;
2. Fenistil, który zapewne wszyscy znają - bezpieczny dla maleńkich dzieci, można używać przy każdej wysypce skórnej oraz przy uczuleniach posłonecznych
3. Aloes - można smarować miejsca ukąszenia aloesem w żelu lub w płynie
4. Sio żel po ukąszeniu zawiera wyciąg z rumianku, mentol oraz panthenol
5. Dermobon - złożony produkt ziołowy, poza ukąszeniami przez owady, sprawdzi się przy stanach zapalnych skóry, wypryskach, także można go szeroko stosować jeśli chodzi o problemy skórne
6. Entil żel - środek typowo łagodzący.
7. Hydrocortison krem - polecałabym starszym dzieciom i dorosłym, do krótkiego stosowania; można stosować przy różnych problemach skórnych, jednak najlepiej z polecenia lekarza dermatologa
8. Dermophenazol płyn - środek przeciwhistaminowy, przeciwświądowy.

Jak sami widzicie wymieniłam kilka, uważam, że trzeba wybierać takie produkty, które można wykorzystać później w innym problemach skórnych :)

Jeśli poza pieczeniem i świądem towarzyszy Wam obrzęk, to warto newralgiczne miejsca posmarować Altacetem czy Altaziają w żelu, które zmniejszą opuchliznę. Zawsze pomocne będą środki zawierające mentol, bo dadzą efekt chłodzenia, a więc jakby miejscowego znieczulenia.

Powodzenia w walce z owadami, większość z ww. środków będzie rzecz jasna pomocna też w walce z meszkami, kleszczami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz