czwartek, 27 czerwca 2013

Nailner - powrót w nowej cenie

Sezon wiosenny i letni pozwala nam eksponować stopy (o ile pogoda dopisuje). Dla wielu osób założenie sandałów, klapek czy japonek jest krępujące, ponieważ dotknął ich problem grzybicy paznokci.
Jako, że w internecie roi się od artykułów na ten temat  nie będę ich powielać, tylko w ramach krótkiego przypomnienia kilka słów jak objawia się grzybica paznokci.


Zmiany na płytce pojawiają się stopniowo, od białej barwy, przez żółtą,  niekiedy po brązową. Paznokieć staje się gruby i zaczyna się łuszczyć/kruszyć. Zalegające pod paznokciem grzyby mogą być też przyczyną nieprzyjemnego zapachu jaki towarzyszy temu problemowi. Częściej grzybica paznokci dotyka stopy, niż dłonie. Dość "przyjemne" dla oka zdjęcia znajdziecie tutaj Klik

Nie należy zwlekać z leczeniem. Można pokusić się o zakup preparatów OTC (bez recepty) w aptece o ile jest to początek choroby paznokci, albo jeśli wyjeżdżacie na wakacje lub planujecie odwiedzać basen, saunę, spa to warto się zabezpieczyć przed ewentualną infekcją.

Na początek chcę powiedzieć kilka słów o Nailnerze. Dlaczego właśnie Nailner?
Dlatego, że dzisiaj dowiedziałam się, że zmienił się dystrybutor tego produktu w Polsce, którym jest obecnie firma Vitamed ze Smardzewic i co najciekawsze spada cena rynkowa produktu. Jeśli nie pamiętacie to przypomnę, że kilka lat temu jak Nailner wszedł na rynek jako pierwszy sztyft na grzybicę paznokci to kosztował fortunę ok 60-90 zł. A o ile dobrze sobie przypominam, był czas, że na opakowaniu za bardzo nie mogłam doszukać się szczegółowego składu. Nailner wraca w cenie ok 30 zł. Cena jest zdecydowanie przyjemniejsza dla kieszeni.

Co znajdziemy w składzie?
kwas mlekowy - nawilża, złuszcza, hamuje rozwój drobnoustrojów poprzez zakwaszenie środowiska
olejek lawendowy  - działa bakteriobójczo, przeciwgrzybiczo
olejek z cyprysa niebieskiego, mleczan etylu, limonen, linalol, geraniol - działają aseptycznie

Jak stosować?
Jeśli mowa o Paniach to przed aplikacją należy zmyć lakier. Przez pierwsze 4 tygodnie stosuje się 2 x dziennie, a następnie 1 x dziennie aż do odrośnięcia nowego paznokcia. Preparat nakłada się na cały paznokieć, również na spodnią część! W formie profilaktyki stosuje się 1 x dziennie. Jedno opakowanie = 1 sztyft powinien wystarczyć na ok 300 aplikacji.

UWAGA! Jeśli stosowanie preparatu kupionego na własną rękę w aptece nie przynosi rezultatów, to polecam wybrać się do dermatologa. Kuracja jest zdecydowanie bardziej efektywna kiedy stosujemy lek przeciwgrzybiczy od wewnątrz w postaci tabletek doustnych, jak i zewnętrznie, miejscowo na płytkę paznokcia w postaci sztyftu lub lakieru.

UWAGA! Jeśli zmagasz się z grzybicą paznokci i/lub stóp warto nosić skarpety bawełniane, przepuszczające powietrze; warto spryskiwać obuwie środkami przeciwgrzybiczymi (zarówno obuwie chodzone na zewnątrz, jak i w domu) a nawet lepiej wyrzucić obuwie (tak domyślam się co sobie myślicie, głupia baba prawi farmazony, żeby buty wyrzucać? ba jeśli ktoś ma zaawansowaną grzybicę to TAK! to jest także opinia lekarzy), które może stanowić siedlisko grzyba; jeśli wybierasz się na basen, saunę lub inne miejsce publiczne noś klapki! Jeśli chcesz opiłowywać paznokcie objęte grzybicą, nie stosuj tego pilniczka do zdrowych paznokci!

Na temat pozostałych produktów stosowanych w grzybicy paznokci w kolejnym poście.
Pozdrawiam :)

Żródła:
nailner.pl
Opieka farmaceutyczna P.Reutter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz