czwartek, 19 września 2013

Łojotok, lupież, łuszczyca - Ducray

Pisząc wcześniej o preparatach na ŁZS skóry głowy wspominałam o kilku produktach firm dermokosmetycznych, ale dzisiaj kilka słów więcej o produktach firmy Ducray.

KELUAL DS szampon zawiera w składzie jako główne aktywne składniki: cykolpiroksolaminę oraz pirytionian cynku. Można stosować zarówno przy łupieżu tłustym i suchym.

KELUAL ZINC tonik o składzie: Keluamid i siarczan cynku (obecnie SQUANORM tonik)

SELEGEL szampon łupież suchy - zawiera disiarczek selenu i ichtiol (obecna nazwa SQUANORM szampon na łupież suchy)

KERTYOL szampon łupież tłusty - zawiera Kertyol (opatentowane połączenie Ichtiolu i Crotamitonu; dodatkowe informacje  w poniższym linku) i kwas salicylowy (obecna nazwa SQUANORM szampon na łupież tłusty)

KERTYOL S szampon wskazany w: plackowatym łuszczeniu skóry głowy, łuszczycy, ciężkim łupieżu. Tutaj znajdziecie bliższe informacje o składzie oraz zebrane w tabeli produkty i ich wskazania Klik

KERTYOL S krem do skóry gładkiej i owłosionej,  wskazany w: plackowatym łuszczeniu skóry głowy, łuszczycy, ciężkim łupieżu. Łagodzi podrażnienia, nawilża, można stosować na skórę ciała oraz skórę głowy.

Działanie poszczególnych składników zostało omówione wcześniej - post Łojotokowy zawrót głowy Klik Dodam tylko, że krotamiton (crotamiton) niweluje świąd. W żadnym znanym mi jak dotąd preparacie do skóry głowy nie spotkałam w składzie cotamitonu. Więc jak dla mnie jest to unikatowy składnik do stosowania na "głowę".


Pozdrawiam!

P.S. Niestety nie są to najtańsze produkty.

Źródła:
http://www.ducray.com.pl
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?products_id=6158
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=574&products_id=6159&n=ducray-kertyol-pso-krem-normalizujacy-rogowacenie-skory-glowy-luszczyca-100ml.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz