wtorek, 8 października 2013

Udrożnienie uszu, czyli alternatywa z zielarni

Woskowina produkowana w fizjologicznych ilościach natłuszcza zewnętrzny przewód słuchowy, chroni przed urazami mechanicznym, zapobiega dostawaniu się wody i chroni ucho wewnętrzne przed wnikaniem bakterii i grzybów.

Wiele osób boryka się z problemem "zatkanych" uszu.

Przyczyny pojawiania się czopa woskowinowego to:
- wąskie przewody słuchowe,
- nadmierne wytwarzanie woskowiny (np. w wyniku drażnienia błony bębenkowej: patyczkiem, noszenie słuchawek w uszach, noszenie aparatów słuchowych).

Regularne drażnienie błony bębenkowej powoduje jej grubienie, przez co gorzej przenosi dźwięki.

Zatkanie przewodu słuchowego wynika z niewłaściwego oczyszczania uszu. Uszy powinniśmy czyścić małym palcem zwilżonym uprzednio wodą, zbierzemy tę część woskowiny, która spełniła swoje zadanie, czyli wyłapała zanieczyszczenia i wyprowadza je już na zewnątrz. Stosując pałeczki ubijamy woskowinę, a jeśli ktoś ma wąskie przewody słuchowe tak jak Ja, to potem regularnie taki kłopot. Niestety nie nauczyły mnie 2 ostatnie takie przypadki i znów borykam się z tym problemem.

Jaki niestandardowy jak na Farmaceutę pracującego w aptece mam sposób?
Zastosowanie świec wykonanych z włókna lnianego i wosku z dodatkiem olejków eterycznych.

Jak to działa?
"Podczas spalania się świecy wytwarzane jest podciśnienie w kanale usznym na skutek tzw. efektu komina. Prowadzi to do regulacji ciśnienia zatok. Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza do wnętrza ucha stężoną parę wzbogaconą ziołowymi substancjami. Działanie prądu podciśnienia wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania obudowa ze srebrnej blaszki nagrzewa się i  przenosi ciepło do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulacje obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obronny danego miejsca oraz zwiększa poziom krążenia limfatycznego". 


Jak wykonać?
Świecowanie najlepiej wykonać we dwie osoby. Trzeba się położyć na boku, odsłonić ucho, wlot kanału słuchowego nasmarować kremem i włożyć koniec świecy z metalową blaszką do kanału małżowiny usznej. Podpalić świecę i trzymać ją w pozycji pionowej. Spalanie kończy się w momencie, gdy płomień zbliża się do metalowego końca świecy. Czynność powtarzamy na drugim uchu.
Po zabiegu uszy należy chronić, by ich nie zawiało.

Nieważne jak na pierwszy rzut oka dziwnie to wygląda, ważne, że zabieg jest skuteczny.Zatkanie przewodu słuchowego najczęściej pojawia się w wyniku stosowania pałeczek do higieny uszu albo po kąpieli, kiedy czop  z woskowiny spęcznieje.

Świece Hopi, świece woskowo-ziołowe można bez problemu nabyć w każdej zielarni. Koszt pary świec ok 7,00.

Polecam :)


Źródło:
http://www.aptekafamilijna.pl/library/page/83,woskowina-w-uszach
http://www.candica.pl/pages/id/9/oswiecach/hopi_i_konchy_-_co_to_jest%3F
http://www.medycynanaturalna.pl/hopi.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz