niedziela, 5 stycznia 2014

Bebilon pepti - zmiany

Dla przypomnienia: od 1 stycznia 2013 r. zmiany na listach leków refundowanych mają miejsce co 2 miesiące. W przypadku większości leków są to zmiany najczęściej "kosmetyczne", różnice w cenie dla Pacjenta to kilka groszy jeśli w ogóle, najczęściej zmiany uderzają w apteki, które na tych zmianach tracą, bo zmniejsza się limit leku, a tym samym dopłata ze strony NFZ.

Dzisiaj krótka informacja dla rodziców, których pociechy są karmione tym właśnie preparatem mlekozastępczym.
Od 1 stycznia 2014 r z listy leków refundowanych zniknęły mleka Bebilon pepti 1 oraz Bebilon pepti 2, które zostały zastąpione przez mleka Bebilon pepti 1 DHA i Bebilon pepti 2 DHA. Jak nazwa wskazuje produkty mają zmienioną recepturę o dodatek w przypadku 1 - 0,32 % DHA, a w przypadku 2 - 0,3% DHA (kwas omega-3). Nie oznacza to jednak, że tamte mleka znikną zupełnie. Będzie można je nadal kupić w aptekach, ale tylko za pełną odpłatnością, czyli za ok 23,00-25,00 zł za jedna puszkę.
Nawet jeśli recepta została wystawiona w grudniu 2013 r. i nadal jest ważna (ważność recepty 30 dni), to w związku ze zmianą list refundacyjnych traci ona ważność i lekarz powinien wystawić nową receptę na Bebilon pepti DHA.


Pozdrawiam!

2 komentarze:

  1. Dlaczego Państwo nie odpisują na maile, a pojawiają się nowe posty na blogu? Przecież to jest niepoważne traktowanie czytelników!

    OdpowiedzUsuń
  2. Witamy! Przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi, mamy nadzieję, że dość wyczerpująco udało nam się odpowiedzieć na Pana pytania i że to w części wynagrodzi czas oczekiwania. Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń