wtorek, 4 lutego 2014

Męski magnez

... czyli MenMag. Jest to jeden z najnowszych produktów firmy Aflofarm.

Drodzy Państwo nie dajmy się zwariować. Reklama dźwignią handlu jednak bądźmy rozsądni. Kiedy słyszę hasło reklamowe,że magnez ma płeć to nic tylko się szeroko uśmiechnąć ;)
Preparat MenMag zawiera w składzie magnez z witaminą B6. Dodatkowo produkt został wzbogacony o cynk i wyciąg z korzenia Maca. I te składniki sprawiają,że produkt jest dedykowany Panom, ale czy słusznie?

Pokrótce pisząc przypomnę, że Cynk jest pierwiastkiem, który korzystne działania wywiera u obu płci.
Cynk można znaleźć w preparatach:
- wzmacniających włosy i paznokcie,
- na trądzik, łojotok,
- wzmacniających odporność,
- odświeżających oddech.
Razem z witaminami A, C, E jest zalecany mężczyznom w celu poprawy jakości nasienia w leczeniu niepłodności. Wymieniłam główne zastosowanie, jak widzicie Cynk nie jest wyłącznie "męskim" pierwiastkiem.

Korzeń Maca z kolei ma dodawać energii, zwiększać wytrzymałość fizyczną. Roślina ta ma wpływać korzystnie na libido u obu płci. Wykazano, że jej stosowanie bardzo korzystnie wpływa na parametry nasienia u mężczyzn. To tyle z tych najistotniejszych informacji odnośnie dzisiejszego tematu.

W zależności od wieku i płci zmienia się zapotrzebowanie dobowe na witaminy i minerały. Inne będzie ono u rosnących dzieci, inne u osób starszych, jeszcze inne u kobiet ciężarnych.
Normy żywieniowe można znaleźć m.in. na stronie Instytutu Żywności i Żywienia, choć nie są najświeższe, bo z roku 2008, ale sądzę, że nadal aktualne Klik

Owy "Męski magnez" z powodzeniem mogą zażywać Panie, jak i Panowie. A nazwa stanowi jedynie chwyt marketingowy.

Pozdrawiam!

3 komentarze:

  1. Zażywanie tzw. "suplementów diety" ma w ogóle jakiś sens z Waszego punktu widzenia? Wg mnie to też jakiś chwyt marketingowy, bo suplement łatwiej wprowadzić na rynek niż lek i koncerny farmaceutyczne na tym zbijają kasę. A taki magnez czy witaminy są chyba lepiej przyswajalne z pożywienia niż z suplementu? Tymczasem w reklamach każą nam się codziennie żywić garścią tabletek. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest dokładnie tak jak piszesz. Taniej jest zarejestrować produkty jako suplement diety, jednak nie są one badane, więc pewności co do składu nie ma. Oczywiście jest część suplementów diety, które wcześniej były zarejestrowane jako leki, więc można liczyć na to, ze jakość produktu nie obniża się. My jednak zdecydowanie wolimy polecać popracowanie nad swoją dietą, a jeśli faktycznie Pacjent potrzebuje produktu z apteki, to możemy ręczyć jedynie za produkty będące lekami.

      Usuń