czwartek, 10 lipca 2014

Historia Pacjenta i amlodypiny

Muszę się podzielić z Wami małym sukcesem :)

Wrócił dziś do mnie Pacjent,który stosował Tenox=amlodypinę i miał ogromny problem z obrzękami kostek (pisałam o tym w zeszłym miesiącu). Okazało się,że Pan na drugi dzień po rozmowie ze mną udał się do lekarza i poprosił o zmianę leku,bo puchły mu nogi. Lekarz przepisał Valzek=walsartan. Pan po 3 tygodniach czuje się świetnie. Obrzęki ustąpiły, ciśnienie ma jeszcze lepiej unormowane i nawet schudł co nieco.
Był w podniebnej podróży i też świetnie się czuł.

Bardzo się cieszę. Miło jest widzieć szczery uśmiech na twarzy innego człowieka.
Dla takich chwil warto pracować :):):)

Dobrej nocy!

8 komentarzy:

 1. Gratulacje! Farmaceutą trzeba się po prostu urodzić, lubić to co się robi i robić to z pasją.

  Iw.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje:) to jest sukces. Zawsze cieszą sytuacje, gdy pomoże się pacjentowi.

  OdpowiedzUsuń
 3. A skutki uboczne....? Ciężko napisać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm osoby stosujące mają w opakowaniu ulotkę, fachowi pracownicy aptek znaja odpowiednie źródła a pozostałe osoby mogą poszukać chociażby w internecie. Nie widzę sensu przepisywania ulotki.

   Usuń
 4. Witam, jestem we Francji i wypadl mi dysk. Lekarz zalecil brac 2 razy dziennie ketonal. Co wazne mam 3m.dziecko i karmie piersia...podobno lek nie przenika do mleka? ... mam opory... Choc strasznie cierpię ;(

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, ketonal uznaje się za bezpieczny lek podczas karmienia, nawet po cesarskim cięciu i na ból głowy po znieczuleniu podaje sie go w szpitalach. Najlepiej polknac tabletkę tuz po karmieniu albo przed najdłuższa przerwą w karmieniu. Krótkie leczenie bólu nie powinno mieć żadnego wpływu. Pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 6. Ketanol jest przereklamowany. Probowalam kilka razy,ale nigdy mi nie pomogl,na zaden bol. Zwykly nurofen lepiej dziala.

  OdpowiedzUsuń