niedziela, 21 grudnia 2014

Prezent na Święta z apteki

Witajcie!

  Szaleństwo zakupowe trwa, Ci którzy nie mają jeszcze prezentów na pewno dzisiaj odbywają wycieczkę po Galeriach handlowych. Nie inaczej jest w aptekach. Jakie prezenty są najczęściej nabywane u nas? Dermokosmetyki, z reguły na Boże Narodzenie dostępne w atrakcyjnych zestawach oraz toniki witaminowe ku pokrzepieniu serca czy umysłu.
Chciałam dzisiaj zatrzymać się na chwilę przy owych płynnych "eliksirach". Nie bardzo wiem dlaczego tak jest, ale prawie 100% osób, które kupują w aptece płyny wspomagające pracę układu krążenia/serca (Doppelherz Vital Tonik, Vigor Cardio, Biovital, Magnefar, Zdrovital) czy mózgu - poprawiają pamięć, koncentrację i działają przeciwmiażdżycowo (Vita Buerlecithin, Biovital Pamięć) robią to z myślą o starszych ludziach. Zazwyczaj jest to podarek dla osób po 70-tce.
Każdy z tych płynów nadaje się dla osoby w każdym wieku (i dla 30-to latka i dla 40-to latka), która zamiast tabletek woli płyn. W zdecydowanej większości płyny powyższe zawierają wyciągi z głogu, żelazo i witaminy z grupy B. Doppelherz Vital Tonik dodatkowo zawiera melisę i szyszki chmielu, mające korzystny wpływ na układ nerwowy. Dostępna jest też wersja Doppelherz Vital Tonik K na bazie alkoholu, a zawiera wyciągi z głogu, rozmarynu, melisy i kozłka lekarskiego. Zdrovital natomiast zawiera w składzie między innymi żeń-szeń, który nie jest zalecany osobom chorującym z powodu nadciśnienia czy cukrzycy.
  Kupując witaminy w płynie warto więc zwrócić uwagę czy zawierają one alkohol i cukier (nie nadają się wówczas dla diabetyków i osób po zabiegach chirurgicznych). Dla osób chorujących przewlekle i przyjmujących sporo leków bezpieczniej będzie wybrać wersje bez alkoholu (szczególnie jeśli przyjmują leki uspokająjące, nasenne, przeciwlękowe lub leki o przedłużonym uwalnianiu). Co prawda krótkotrwałe picie toniku z alkoholem przy zachowaniu odstępu 1-2 godzin od przyjmowanych leków nie powinno mieć negatywnego wpływu na leczenie. Co by jednak nie przywyknąć do alkoholowego dobrodziejstwa i nie mieć wymówki do jego spożywania, lepiej na dłuższą metę popijać witaminowy trunek bezalkoholowy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemności w przygotowaniach przedświątecznych :)

Ania

Źródło:
http://www.doppelherz.pl/produkty/ukl-krazenia-i-serce.html

2 komentarze:

  1. jak to sugerowały wcześniej reklamy tych eliksirów, o bliskich trzeba dbać nie tylko od święta :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja daję w tym roku jeśli chodzi o apteczne sprawy: syrop z wierzbownicy, z imbiru, olej z rekina :-).

    OdpowiedzUsuń