czwartek, 30 kwietnia 2015

Nowości na alergię

Sezon alergików już rozpoczęty, stąd pomysł na dzisiejszy temat. Kilka produktów do walki z szeroko pojętą alergią.


O jednym z produktów już za sprawą reklam na pewno słyszeliście. Mam na myśli syrop Duozinal. Pomysł na skład ciekawy, bo połączono dotychczas występujące oddzielnie środki, mianowicie lek przeciwhistaminowy - cetyryzynę z wapnem. Lek stosuje się powyżej 2 r.ż. Można powiedzieć nowość i nie nowość. Połączono stare, znane w jednym opakowaniu. Z pewnością dla rodziców małych dzieci jest ta forma 2w1 wygodniejsza.

Drugim produktem, o którym dzisiaj Wam wspomnę jest aerozol do nosa Xylorhin alergia. W odróżnieniu od wszystkich dostępnych obecnie aerozoli przeciwalergicznych nie zawiera żadnego leku o działaniu przeciwhistaminowym. Możecie pomyśleć jak nie ma leku zwalczającego objawy to jak ten spray ma działać? Wyjątkowość tego spray'u sprowadza się do zapobiegania alergii. To znaczy, że po naniesieniu na błonę śluzową nosa, żel będzie stanowił barierę ochronną, która ma zabezpieczać przed wnikaniem przez naczynia krwionośne śluzówki alergenów. Muszę przyznać, że aerozol wzbudził moje zainteresowanie. Według mnie można stosować już przed okresem największych dolegliwości. Mam na myśli, że jeśli Pacjent jest zorientowany na jakie rośliny, w jakim okresie kwitnące/pylące jest uczulony to dobrze byłoby zacząć aplikować spray wcześniej, aby faktycznie zapobiec rozwojowi alergii. Natomiast jeśli już problem istnieje to sądzę, że doraźnie warto stosować lek przeciwalergiczny w sprayu (Polcrom, Otrivin Allergy czy Allergodil) i na zmianę aplikować powyższy żel, żeby złagodzić przebieg i zapobiec intensyfikacji. Mile widziane jak zawsze są Państwa opinie.

Dla mnie nowością na alergie, bo dowiedziałam się o nim niedawno za sprawą Tomka mamy, jest Olej kokosowy. Okazało się, że świetnie radzi sobie z alergiami skórnymi, egzemami, w tym z AZS itp. Można nakładać go na brzeg nosa by zmniejszyć objawy kataru siennego. Natknęłam się na wpis farmaceutki o oleju kokosowym i polecam przeczytać Klik
Niesamowite jest to, że można go stosować do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jako środek naturalny ma wszechstronne zastosowanie. Można zastosować olej na stany zapalne, podrażnienia. Ja spróbowałabym też na zmiany na skórze niewiadomego pochodzenia, o czym pisałam wcześniej. Olej kokosowy to prawdziwe Wow.

Mamy jeszcze tyle sposobów na leczenie do odkrycia, że niesamowicie mnie to cieszy.
Pozdrawiam, Ania

P.S. Przypominam, że przy alergiach skórnych świetnie się sprawdzają kąpiele w słomie owsianej.

8 komentarzy:

 1. Olej kokosowy znam i lubię - mojego małego atopowca nim leczyłam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja biorę Amertil właściwie bez przerwy, bo jestem też uczulona na kurz i roztocza. A jak przychodzi do większego pylenia, np. brzozy niedawno, to zdecydowanie już sobie nie radzi... I wtedy nigdy nie wiem, czy kupić inny lek na alergię, czy stosować jeden i drugi, czy pierwszy odstawić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla wzmocnienia działania można stosować dwa leki. Amertil czyli cetyryzynę, która częściej powoduje senność lepiej stosować wieczorem, natomiast np. Flonidan czyli loratadynę rano. Zestaw tych dwóch spokojnie można jednocześnie. Z nowszych, dostępnych od niedawna bez recepty leków to levocetyryzyna, np. Contrahist Allergy lub fexofenadyna np. Allegra, które powinny przy uzyciu 1x dziennie utrzymywać swoje działanie cały dzień. Warto popróbować. Pozdrawiam,Ania

   Usuń
  2. Dzięki! Na pewno spróbuję :)

   Usuń
 3. A i zapomniałam, co do oleju kokosowego, to niektóre dziewczyny stosują go na włosy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na alergię stosuje stopal. Lek nie otumania i nie sprawia że czuję się senna. Jest wydajny a cena jest przystępna. Jakby ktoś chciał się dowiedzieć więcej na ten temat lub wypróbować to zachęcam do odwiedzenia strony stopal.pl Podane ją tam wszystkie informacje na temat zakresu alergenów na które podany lek działa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja osobiście doraźnie biorę Allegrę. Natomiast w kwestii już nie leków, a samej alergii, najlepiej udać się na profesjonalne testy diagnostyczne. Podrzucam Wam stronę internetową, na której z pewnością dowiecie się więcej - alergia pokarmowa testy.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń