środa, 1 kwietnia 2015

Tarczyca bajkalska

Witajcie,

  Chciałam dzisiaj opowiedzieć Wam o ciekawej roślinie, która od kilku lat gości w postaci kilku produktów na aptecznych pólkach i nie tylko. Wertując internet w poszukiwaniu informacji okazało się, że sporo osób przede mną o Tarczycy bajkalskiej już pisało, stąd nie będę powielać żadnych informacji. O szerokim zakresie działania tej pięknej rośliny przeczytacie tutaj Klik oraz tutaj Klik .
Ja chciałabym zaprezentować dzisiaj preparaty, które dzięki Tarczycy Bajkalskiej (Scutellaria baicalensis) wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze na błony śluzowe i skórę.
Najpopularniejszymi preparatami  w aptekach są niewątpliwie: żel stomatologiczny Baikadent oraz płyn do płukania jamy ustnej Baikadent. Nie wiem jak płyn, bo mało osób dzieli się opiniami na jego temat (ja przynajmniej mam takie spostrzeżenia), ale żel świetnie się sprawdza na wszelkie zmiany chorobowe przyzębia. Można go stosować, gdy dziąsła są zaczerwienione, obrzmiałe, rozpulchnione. Można również polecić, gdy doszło do mechanicznego uszkodzenia dziąsła przez protezę czy aparat ortodontyczny.

fot. Tabletkarnia

Kolejnym preparatem jest żel do stosowania w okolicach intymnych Baifem K. Bardzo lubię go polecać, ponieważ można go zastosować zewnętrznie przy wielu drobnych problemach takich jak: otarcia, podrażnienia, świąd, pieczenie, przy skłonności do nawracających infekcjach. Nie rozumiem dlaczego, ale utarło się, że farmaceuci pierwsze co łapią w ręce Clotrimazolum krem. Dlaczego? Baifem K ma szerszy zakres działania, a żelowa konsystencja zapewnia komfort stosowania. Polecany wielokrotnie przeze mnie żel doczekał się wielu zwolenniczek.  Z tej samej serii jako dopełnienie higieny intymnej mamy do dyspozycji piankę do mycia okolic intymnych oraz chusteczki. Opis produktów tutaj Klik

Mniej mi znanym jest krem z bajkaliną Baikaderm. Zaleca się go do łagodzenia stanów zapalnych skóry różnego pochodzenia, przy podrażnieniach i alergiach, a także pomocniczo w trądziku.
Bardzo często w aptekach Pacjenci proszą o preparaty na zmiany skórne niewiadomego pochodzenia. Zamiast łapać za Hydrocortisonum, polećmy np. powyższy Baikaderm. Będzie to opcja bezpieczniejsza.
Osobiście mam kilka kremów, które z całym przekonaniem polecam przy alergiach i wszelkich "niewiadomych" na skórze, bo wracają do mnie zwrotne opinie, ale postaram się o nich napisać w kwietniu.

Ekstrakty z tej rośliny znajdziemy w produktach firmy Oceanic. Seria AA THERAPY Kobieta dojrzała dzięki zawartości tego ekstraktu ma spowalniać procesy starzenia się skóry, poprawiać jędrność i elastyczność skóry.
Wyciągi z tarczycy znalazły zastosowanie w kremach polecanych do skóry z przebarwieniami. Firma Bonimed oferuje  również kapsułki zawierające ekstrakt z rośliny oraz kosmetyki przeciwstarzeniowe jednak w aptece Ja nie miałam okazji z nimi pracować. Na pewno dobre sklepy zielarskie mają w ofercie. Opisy produktów na stronie producenta lub w powyższym linku.

Mam nadzieje,że niejeden/niejedna z Was zachęcony powyższymi informacjami zastosuje preparaty zawierające Tarczycę bajkalską. Ania

 Źródła:
 http://herbapol.pl/produkty/baikadent/
 http://celfit.manifo.com/bajkalina-ziolo-dlugowiecznosci
bonimed.pl

5 komentarzy:

  1. Pani Anno,zapomniala Pani o cenie Clotrimazolum jest 4-5 razy tańszy od Baikaderm,teraz już wiadomo skąd wybór.a inna sprawa ze CLO jest znanym lekiem.ostatnio wypróbowałam go na łupież:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie zapomniałam :) Clotrimazolum to koszt 2-4 zł, natomiast Baikaderm średnio 12 zł. Nie jest to przepaść. Pozdrawiam

      Usuń
  2. Przypusmy że jest Pani sredniozamozna osoba więc taka różnica to przepaść.zaczynam wątpić w Wasze "bezstronne"opinie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Chodzi o to, że Clotrimazol nie będzie tak skuteczny na zmiany zapalne o nieokreślonym charakterze. Jest to typowy lek przeciwgrzybiczy. Baikaderm porównaliśmy z Hydrokortyzonem, a tu różnica cenowa jest naprawdę niewielka. Pozdrawiam!

      Usuń
  3. Polecam: http://zielarniaimbir.blogspot.com/2014/08/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none.html

    OdpowiedzUsuń