piątek, 23 października 2015

Pabialgin Neo

Natknęłam się niedawno na ten produkt. Jak często bywa nazwa została częściowo zapożyczona od preparatu, którego produkcja zakończona została kilka lat temu, czyli od Pabialginy.
*Pabialgina dostępna w tabletkach stanowiła połączenie allobarbitalu (działanie nasenne, uspokajające) oraz aminofenazonu (działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne). Używana była również jako substancja do receptury, lecz występowała wtedy w postaci puszystego proszku o zawartości odpowiednio 12% allobarbitalu i 88% aminofenazonu.

Pabialgin Neo to połączenie dobrze znanych substancji: paracetamolu 500 mg i kofeiny 65 mg. Najlepiej znany o dokładnie tym samym składzie jest APAP Extra. Lek działa nie inaczej niż przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Zawarta w produkcie kofeina ma nasilać działanie paracetamolu.
W odniesieniu do wielu leków tego typu odpowiedników może być jeden, dwa lub nawet kilka, lecz z reguły w grupie takiej jest jeden najczęściej reklamowany, bardziej znany i najlepiej zapamiętany.


Źródło:
http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/#results
https://pl.wikipedia.org/wiki/Allobarbital

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz