niedziela, 8 listopada 2015

Zasmarkana sprawa - mój wybór na katar

Wyprzedzając nieco w pełni sezon zakatarzonych chciałabym przypomnieć, a co niektórym z Was pewnie i przedstawić po raz pierwszy interesujące aerozole do nosa, które z pewnością uporają się z katarem, a przy tym będą bezpieczne, w przeciwieństwie do najbardziej popularnych, reklamowanych spray'ów typu Otrivin, Xylorhin czy Nasivin.

Grip Stop
Unikatowy pod względem składu aerozol. Wyróżnia go obecność laktoferyny, czyli białka, dla którego w wielu badaniach potwierdzono m.in. działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Na dodatek zawiera też beta-glukan, stymulujący w tym przypadku miejscowo odporność błony śluzowej nosa oraz działający regenerująco panthenol.
Zmniejszy obrzęk, upora się z drobnoustrojem, który spowodował katar i jeszcze nawilży, zregeneruje błonę śluzową. Nic dodać, nic ująć.
Brak informacji w ulotce o możliwości stosowania u niemowląt oraz kobiet ciężarnych i karmiących. Analizując skład sądzę, że u ww. kobiet można stosować. 


Sinulan EXPRESS forte

Aerozol na bazie glicerolu i mieszaniny olejków eterycznych z mięty, eukaliptusa, tymianku oraz rozmarynu, Zmniejsza przekrwienie błony śluzowej, działa przeciwbakteryjnie i powleka śluzówkę, przez co zapobiega jej wysuszeniu. Nada się również przy gęstym katarze zatokowym.
> 12 r.ż.
Ciąża i karmienie piersią TAK

Fitonasal 2ACT

Zawiera olejki z eukaliptusa i niaouli oraz kompleks ActiFilm. Szczegóły Klik Upłynnia gęstą wydzielinę, działa powlekająco, a co za tym idzie ochronnie na błonę śluzową.
Nadaje się zarówno do stosowania podczas gęstego, zatokowego kataru, jak i lejącego, cieknącego kataru towarzyszącemu przeziębieniom, a nawet w nieżycie alergicznym.
> 3 r.ż.
Ciąża i karmienie piersią TAK

QUIXX extra spray 

Hipertoniczny roztwór wody morskiej z olejkiem eukaliptusowym. Hipertoniczne roztwory odciągają płyn z obrzękniętej błony śluzowej przez co ułatwiają oczyszczenie, udrożnienie nosa. Efekt to odblokowany, odświeżony nos.  
> 6 r.ż.
Ciąża i karmienie piersią TAK

Aspecton

Jest to hipertoniczny roztwór wody morskiej z dodatkiem udrażniających zatkany nos olejków eterycznych z tymianku, eukaliptusa i mięty. Olejki z tymianku i eukaliptusa działają przeciwbakteryjnie. Obecny menthol działa znieczulająco, a dekspanthenol nawilżająco i regenerująco. Ze względu na obecność hipertonicznej wody morskiej zalecałabym stosować szczególnie w przypadku gęstego kataru, kataru zatokowego oraz w przypadku gdy katarowi towarzyszy suchość śluzówki nosa.
> 8 r.ż.
Ciąża i karmienie piersią - producent nie podaje informacji, jednak ze względu na obecność w składzie kamfory, o której wcześniej nie wspomniałam, myślę, że lepiej nie stosować

Nasodrill

Woda z Luchon zawierająca w składzie siarkę. Ze względu na obecność siarki można powiedzieć, że aerozol powinien wykazywać działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne oraz sprzyjać upłynnianiu wydzieliny.
Można stosować u niemowląt i małych dzieci, zatem u kobiet ciężarnych i karmiących piersią też.


Euphorbium S

Produkt homeopatyczny zalecany na katar różnego pochodzenia, w tym alergicznego.
> 2 r.ż.
Ciąża i karmienie piersią - brak danych dotyczących bezpieczeństwa, jednak wiem, że poleca się ten produkt w tym okresie.

Jest to kilka ciekawych propozycji moim zdaniem.
Życzę owocnej walki z katarem!


Źródła:
http://pharmabest.pl/pdf/1391548340.pdf
http://bez-recepty.pgf.com.pl/index.php?co=artyk&id_artyk=3247
http://ekspertodprzeziebien.pl/produkty/aspecton-spray/

2 komentarze:

 1. bardzo się cieszę że znalazłam ten blog,z racji tego iż jestem mamą dwójki dzieciaków zasmarkanych i kaszlących bardzo często przekopuję internet w poszukiwaniu różnych inf dotyczących zdrowia i leków
  moje pytanie dotyczy aerozolu do nosa RINOGERMINA,laryngolog przepisał córce która ciągle ma katar od 2-óch miesięcy
  Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy, dopiero mieliśmy jednego Pacjenta który kupił ten spray. Jednak ze wzgledu na skład spray wydaje się byc ciekawą alternatywą do walki z nawracajacymi infekcjami. Probiotyki docenia się juz nie tylko a propos antybiotykoterapii. Podobne zastosowanie ma ENTitis w pastylkach. Bardzo ciekawy produkt. Proszę o opinię jak zakonczy Pani stosowanie u dziecka. Pozdrawiamy

   Usuń