piątek, 29 kwietnia 2016

Co nowego dla alergików?

Słoneczne dzień dobry dla Wszystkich!

Kolejny sezon alergii rozpoczęty i kolejne produkty dedykowane temu problemowi w aptekach.
Przedstawiam dzisiaj dwie pozycje, które moim zdaniem są interesujące ze względu na postać leku, w przypadku pierwszej oraz skład, w przypadku drugiej.

Aleric Deslo Active
Pierwsze dostępne bez recept tabletki o działaniu przeciwalergicznym w formie ODT, czyli tabletek rozpuszczających się w jamie ustnej. Jak nazwa sugeruje w składzie znajduje się desloratadyna.
Produkt przeznaczony dla osób dorosłych oraz dzieci po 12 r.ż. Wskazania dotyczą: pokrzywki i alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa.

Kolejny produkt, o którym chciałam dzisiaj wspomnieć to krople do oczu Ektin. Pierwszy preparat o takim składzie na rynku: ektoina - substancja naturalna o działaniu przeciwzapalnym i kwas hialuronowy - jedna z najbardziej biokompatybilnych z gałką oczną substancji, która bardzo dobrze nawilża oko.
Ektoina działa na dwa sposoby: wykazuje wspomniane wcześniej działanie zmniejszania stanu zapalnego, a także stabilizuje błony komórkowe, co ma wzmacniać naturalną funkcję ochronną nabłonka rogówki.
Krople wskazane są przy alergicznym zapaleniu spojówek, zarówno do zapobiegania, jak i leczenia. Atutem produktu jest to,iż krople nie zawierają konserwantów, więc można stosować u dzieci, bez ograniczeń wiekowych oraz mogą je stosować osoby noszące soczewki kontaktowe. Jest to zatem świetna alternatywa dla kropli na alergię z kromoglikanem sodu: Polcrom, Cromohexal czy Allergocomod. Krople mają identyczny pojemnik/dozownik jak Hyal-drop multi, zatem wiadomo, że aplikator dozuje jedną kroplę, co pozwala unikać strat przy zakraplaniu oczu. Można stosować 6 tygodni po otwarciu (tu różnica bo Hyal-drop multi - 6 miesięcy po otwarciu).


Życzę owocnej walki z dolegliwościami alergicznymi, Ania

2 komentarze:

 1. Jeszcze Hitaxa fast i Hitaxa fast Junior jako alternatywa z desloratadyną :)
  Ektin mnie zaciekawił właśnie ze wzg. na naturalność (czego nie można powiedzieć o Allergodilu, który swoją drogą też jest dobrym preparatem).
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, jest Hitaxa fast, dziękuję :)

   Usuń