sobota, 7 maja 2016

Rewolucja. Polska wersja "Viagry" bez recepty

Jak dla mnie rewolucja! Lek na potencję dostępny w tzw. sprzedaży odręcznej. Mam mnóstwo obaw, że mimo ingerencji farmaceutów (albo i jej braku, co gorsza), Panowie będą masowo kupować owe tabletki. Przyjemność przyjemnością, ale jak każdy lek, jest on obarczony działaniami ubocznymi oraz istotnymi przeciwwskazaniami.
Jestem za, w tych przypadkach kiedy Pacjent był wcześniej u lekarza i miał przepisywany ten lek. Pacjent jest zorientowany jak lek toleruje, czy jego stan zdrowia pozwala na korzystanie z tego leczniczego "dobrodziejstwa". Przypuszczam, że spora część Panów, którzy receptę miała regularnie może wcale z lekarzem nie rozmawiała albo inaczej lekarz nie udzielił należytej informacji. Niestety problem z potencją jest raczej tematem, o którym trudno jest rozmawiać przy okienku w aptece.

Jestem też na nie, dlatego, że po lek będą sięgać "wszyscy". I młodsi, i starsi. Dla zabawy, dla poprawienie swych możliwości. Tylko i jedni, i drudzy z pewnością nie skonsultują się wtedy z farmaceutą, a sami podejmą decyzję.

Kto nie powinien samodzielnie podejmować decyzji o stosowaniu tego leku?
Każdy mężczyzna, który ma spore problemy z układem sercowo-naczyniowym, jaśniej - choruje na niestabilną dusznicę bolesną, ciężką niewydolność serca, przebył zawał, udar mózgu, a także obarczony jest degeneracyjnymi zmianami siatkówki. Ostrożne stosowanie zaleca się w nadciśnieniu płucnym. Jeśli mężczyzna boryka się z ww. problemami koniecznie powinien skonsultować się ze swoim kardiologiem, ewentualnie okulistą.

Uwaga! Podczas stosowania leku może dojść do przedłużonej erekcji = priapizm. Jest to bardzo bolesna, sprawa. Panowie dobrze wiedzą, nie mnie to podkreślać. Jeśli problem utrzymuje się powyżej 4 godzin, należy udać się do lekarza, bo może stan ten doprowadzić do trwałego uszkodzenia prącia. Problem ten występuje raczej rzadko. Jeśli lek jest stosowany zbyt często albo długotrwale to dochodzi do przyzwyczajenia i wtórnej impotencji. Należy zachować umiar.

Z jakimi lekami nie stosować równocześnie?
Azotany: nitrogliceryna (np. Nitromin, Sustonit), monoazotan izosorbidu (Effox, Mononit), diazotan izosorbidu (Sorbonit).
Leki alfa-adrenolityczne: doksazosyna (np. Cardura, Apo-Doxan), tamsulozyna (np. Apo-Tamis, Omnic, Uprox, Fokusin i wiele innych)
Łączne stosowanie może doprowadzić do znacznego spadku ciśnienia tętniczego krwi. To są najważniejsze interakcje, ale nie jedyne. Więcej informacji Klik

Z działań niepożądanych najbardziej popularne jest zaburzenie widzenia barwnego: widzenie na niebiesko, o tym mówi się najczęściej, ale może też dojść do widzenia na zielono, czerwono czy żółto. Inne częste skutki uboczne: bóle i zawroty głowy, nieostre widzenie, uderzenia gorąca, nagłe zaczerwienienie, nieostre widzenie, uczucie zatkanego nosa. Dla większości Panów wymienione problemy są do zaakceptowania.

Przed zastosowaniem warto zapoznać się z ulotką. Warto zerknąć tutaj Klik
Życzę rozwagi i przyjemności, Ania

P.S. Czarny rynek podupadnie z czasem. Pracownicy aptek nie raz, ani nie dwa spotkali się z sytuacjami, kiedy młodzi mężczyźni przychodzili z receptami na preparaty na potencję (a potem za większą cenę odsprzedawali tym, którzy nie mogli sobie pozwolić na publiczne "przyznanie się" do problemu ani przed lekarzem, ani przed farmaceutą). Ilu ludzi,tyle pomysłów na radzenie sobie z problemami :)


Źródła:
http://adamed.expert/produkty/maxon-active-25-mg-tabletki-powlekane/?gclid=CjwKEAjwuuy4BRCvs43g9fX9mz4SJACiYydPU6AHLpvrTJGPGFkwUJGpzu-tl_GkuUi8f7mGLzv3VRoCm9jw_wcB
http://www.medonet.pl/seks/problemy-z-seksem/viagra-i-sildenafil-co-to-jest-dzialanie-i-skutki-uboczne,artykul,1580433.html

2 komentarze:

  1. Tak, wprowadzenie sildenafilu bez recepty to totalna porażka. Producent musiał nieźle "posmarować", żeby do tego doszło. Ktoś powinien za to porządnie beknąć!

    OdpowiedzUsuń
  2. Zachęcam wszystkich zwolenników sildenafilu bez recepty do przeczytania opinii Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej:
    http://www.rynekaptek.pl/farmakologia/seksuolodzy-ten-lek-nie-powinien-byc-sprzedawany-jako-otc,14395.html

    OdpowiedzUsuń