poniedziałek, 20 czerwca 2016

Swędzące oczy

Problemy oczne to poza sezonowym przeziębieniem i grypą, częsty kłopot z jakim w aptece zjawia się Pacjent. Nie tylko suchość, ale pieczenie, zaczerwienienie/przekrwienie spojówek, a nawet swędzenie to objawy z jakimi zgłaszają się Pacjenci. Te dodatkowe objawy sprawiają, że klasyczne krople łagodzące i nawilżające mogą okazać się dla Pacjenta niewystarczające.
Przyczyną tego typu problemów mogą być czynniki fizyczne np. dym, kurz, słońce, soczewki kontaktowe itp., ale mogą być to równie dobrze objawy alergii. Najczęściej w takim wypadku polecane są przez farmaceutów krople na bazie chlorowodorku tetryzoliny, czyli na pewno znane Czytelnikom krople Visine i Starazolin. Nie będę się powtarzać, ponieważ pisaliśmy o nich tutaj Klik Osobiście nie jestem zwolennikiem sympatykomimetyków stosowanych długotrwale i szukam innych rozwiązań. Na stany zapalne o podłożu alergicznym zdecydowanie uważam, że bezpieczniej jest polecać krople zawierające składniki o działaniu przeciwhistaminowym np. Polcrom, Cromohexal, Allergocrom czy Allergodil,. Alternatywą dla tych tradycyjnych preparatów są nowsze opierające swój skład na ektoinie, czyli HYLO-PROTECT lub Ektin.

Chciałam Wam dzisiaj zaprezentować dwa kolejne produkty, które nie tylko będą nawilżać gałkę oczną, ale będą znosić również ww. objawy.
HYLO-PARIN to krople opierające swój skład na hialuronianie sodu, który dzięki właściwości przylegania do powierzchni oka, tworzy film zapewniający długotrwałe nawilżenie. Drugim składnikiem jest heparynian sodu. Oba składniki kropli zapewniają nawilżenie, zwalczają stan zapalny, niwelują świąd, pieczenie, zaczerwienienie, łzawienie, a więc wszelkie objawy podrażnienia. Szczegóły o produkcie tutaj Klik

Kolejne krople nazywają się SAFLOGIN. Śmiem twierdzić, że są one mało popularne. Głównym składnikiem warunkującym ich działanie jest sól sodowa kwasu glicyryzynowego. Glicyryzyna warunkuje właściwości przeciwzapalne. Zawarty w produkcie kopolimer w zetknięciu z powierzchnią oka tworzy rodzaj żelu, który gwarantuje długotrwały efekt nawilżenia. Szczegóły tutaj Klik


Nie jest wcale prostą sprawą dobrać odpowiednie krople. Znam dobrze temat, bo mój tata od lat boryka się z takimi dolegliwościami. Rewelacyjnie sprawdza się Starazolin i Visine, lecz staram się zamieniać je okresowo na inne krople, niestety póki co z mizernym skutkiem.

Pozdrawiam, Ania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz