wtorek, 13 września 2016

Gdy Bocian długo nie przychodzi...

Każdy z Was z pewnością przynajmniej raz słyszał o kimś z rodziny, o kolegach/koleżankach czy o znajomych, że mimo starań nie mogą począć dziecka. Myślę, że w obecnych nam czasach już nie tylko upatruje się "problemu" w kobiecie, ale i mężczyźni poddają się badaniom, aby sprawdzić czy przypadkiem problem nie leży w ich fizjologii. Nierzadko jest tak, że oboje partnerzy są zdrowi według całego szeregu badań, a ciąży jak nie było, tak nie ma. Ze słyszenia znam i takie pary, które po latach starań pogodziły się z myślą, że będą bezdzietni albo zaczęli zastanawiać się nad metodą in vitro, a tu nagle cud, spodziewają się dziecka. Presja ze strony środowiska, oczekiwania rodziny i związany z tym stres, z pewnością nie pomagają w takiej sytuacji.
Nie raz i nie dwa podkreślałam, że rośliny lecznicze są bardzo skuteczne. Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam mieszankę ziół autorstwa ojca Klimuszki, która okazała się pomocna nie jednej parze (osobą, która bezpośrednio potwierdza jej skuteczność jest mama Tomka, farmaceutka od lat prowadząca zielarnię). Jeśli nie możesz zajść w ciążę, próbowaliście "wszystkiego", odwiedziliście wielu lekarzy, poddana byłaś zabiegowi udrażniania jajowodów i innym bolesnym zabiegom, i wszystko na nic, spróbuj, wszak nie tracisz nic!

Cytuję fragment książki O.A.Cz.Klimuszki "Wróćmy do ziół leczniczych":

"Przyczyną niepłodności są przeważnie zrosty pozapalne jajowodów, niedorozwój narządu płciowego, niewydolność jajeczkowania, a także tożsamość układu biegunów bioelektrycznych u obu partnerów całkowicie zdrowych.
Po 50g:
Szyszka chmielu
Ziele przywrotnika
Ziele krwawnika
Liść ruty
Ziele nostrzyka
Kwiat lawendy
Kłącze tataraku
Kwiat nagietka
Owoc róży
Pić 3 razy dziennie przed posiłkiem po szklance. Przed stosunkiem zrobić irygację Vagosanem."

Solidną łyżkę stołową mieszanki zalać wrzątkiem, przykryć i odstawić. Źródła zalecają na 3 godziny. Po tym czasie przecedzić i pić ciepłe. Zioła muszą pić oboje partnerzy.

Na różnych forach internetowych można znaleźć i inne mieszanki. Póki co mogę potwierdzić pośrednio skuteczność ww.

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim przyszłym rodzicom!
Ania


2 komentarze:

  1. Pani Aniu a co Pani poleca kobietom, które po dłuższej przerwie brania tabletek antykoncepcyjnych nie maja okresu? Jak przywrócić prawidłowy cykl?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Udałabym się laboratorium analitycznego, zbadała poziom hormonów szeroko pojętych, w tym tarczycy i przeciwciał przeciw tarczycy (być może w laboratorium podpowiedzą coś jeszcze), a potem poszłabym z nimi do endokrynologa z nadzieją, że zechce poszukać przyczyny. Nie zaszkodzi zbadać też poziom insuliny. Przyczyn braku miesiaczki może być wiele. Pozdrawiam, Ania

      Usuń