czwartek, 8 września 2016

Korzystnie na błonę śluzową żołądka

Kontynuując informacje o sposobach ochrony błony śluzowej żołądka, na początek małe uzupełnienie w kwestii oleju z rokitnika. Osoby, które nie są w stanie przyjmować doustnie oleju mogą zamienić go na olej zamknięty w kapsułkach w preparacie Membrasin.
Można pić również sok z aloesu (z miąższem), który działa przeciwzapalnie i ochronnie na żołądek.

Błony śluzowe przewodu pokarmowego "wołają" o pomoc również w przypadku refluksu, kiedy to kwaśna treść żołądka cofa się i podrażnia błonę śluzową przełyku. Koniec końcem chory odczuwa pieczenie, czyli popularną zgagę. Preparaty, które nie tylko poradzą sobie z nadkwaśnością, zgagą, ale również będą działały łagodząco i ochronnie na śluzówkę nie tylko przełyku, ale także żołądka, to wspomniane przez nas we wcześniejszych postach neoBianacid oraz Gastrotuss.

Działającym na podobnej zasadzie jest Refluxin M żel. Produkt ma postać żelu, a zawarty w preparacie alginian w połączeniu z kwaśną treścią żołądka tworzy formę żelu, który stanowi barierę mechaniczną. Wąkrota, ślaz i aloes działają m.in. ochronnie na błony śluzowe. Dodatkowe informacje miralex

Dzisiaj krótko, niebawem dłuższy wpis. Dobrej nocy, AniaŹródła:
http://dl.vitamed.pl/file/5cb1/0d64/1948/04a6/981c/3c83/e1cf/be86/gastrotuss.pdf
http://www.aboca.com/pl/produkty/neobianacid-nadkwasnosc-i-refluks-0
http://miralex.pl/produkt/refluxin-m/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz