poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Tramadol w nowym towarzystwie

Witajcie,

 W minionym miesiącu zarejestrowano w naszym kraju nowy produkt przeciwbólowy o nazwie Skudexa, zawierający w składzie chlorowodorek tramadolu i deksketoprofen. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i dostępny jedynie z przepisu lekarza = Rx. Tramadol dotychczas występował jako samodzielny lek lub w połączeniu z paracetamolem (Zaldiar, Poltram Combo, Padolten, Doreta). Deksketoprofen znany jest z preparatów Dexak czy Ketesse.

Dobrej nocy, Ania

Źródła:
http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/#results
http://drwidget.pl/nowe-rejestracje-produktow.html

2 komentarze:

  1. Witam! Będę miał ciężkie pytanie. Otóż prosiłbym o polecenie dobrego preparatu witaminowo-mineralnego z dodatkiem żeń-szenia (najlepiej powyżej 300mg) i dość dużej ilości żelaza i uwaga! Najlepiej by był to preparat do wypicia. Czy coś takiego w ogóle jest dostępne gdziekolwiek?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, żelazo + witaminy w formie płynnej na pewno będzie znajdowało się w toniku Floradix. Plynne produkty w aptece to klasyki które kojarza się głównie z seniorami. Proponuję zapytac w sklepie zielarskim, tam mają sporo plynnych preparatów, a na pewno mają mozliwosc zamówienia. W aptece nie kojarze produktu, ktory spelnilby Pańskie oczekiwania. Pozdrawiam Ania

      Usuń