poniedziałek, 26 czerwca 2017

Ochrona UV dla najmłodszych

fot. TabletkarniaWitajcie,

Kolejny sezon letnich wyjazdów przed nami i niezależnie czy w górach, czy nad morzem należy chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce. Co prawda cudownie wygląda ciepły, biszkoptowy kolor skóry, ale już intensywny brąz niekoniecznie, moim zdaniem. Dla osób, które uwielbiają się opalać mała uwaga - w późniejszym wieku Wasza skóra będzie wyglądać znacznie starzej niż u osób, które w szczególny sposób nie eksponują skóry na słońce.
Niezwykle wrażliwa jest skóra dzieci i o nich zawsze, bezwzględnie drodzy opiekunowie należy pamiętać. Nie będę pisać żadnego poradnika, ponieważ na każdym kroku takie informacje w sezonie rzucają się Wam w oczy. Chciałam natomiast napisać dziś o tym co mnie w kwestii tematu opalania denerwuje. O tak, denerwuje. Sprawa jest prosta. Pracując w aptece w okresie lata wielu Pacjentów chce kupić preparat ochronny na słońce. Problem pojawia się wtedy, gdy ma być on dedykowany najmłodszym, a więc noworodkom czy niemowlętom. Oczywiście noworodka bezwzględnie na słońce nie wystawiamy, w ogóle zaleca się, aby dzieci do 3 r.ż. nie wystawiać na działanie promieni słonecznych i unikać słońca w godzinach 11-15. Wiadomo jednak, że wyjeżdżając na wakacje każdy chce wykorzystać możliwie jak najlepiej ten czas i spędzać go na zewnątrz. Zatem preparaty dla dzieci są poszukiwane.
Dlaczego napisałam, że problemem jest niekiedy znalezienie w aptece takiego preparatu? Wszystko zależy jakimi dermokosmetykami dysponuje apteka. Okazuje się, że część dermokosmetyków przeciwsłonecznych nie posiada informacji od jakiego wieku u dzieci można takie produkty stosować. Dlaczego tak jest? Przedstawiciele firm dermokosmetycznych twierdzą, że prawo na to przyzwala, ponieważ jak wspomniałam wcześniej dzieci do lat 3 nie powinny być wystawiane na słońce. Rozumiem, ale mimo wszystko uważam że sugestia wieku powinna być zawarta i już.

Pisaliśmy o produktach dostępnych w aptece tutaj Klik ale od tamtego czasu się co nieco pozmieniało. Nie istnieje już seria Pharmaceris Baby B, która oferowała krem ochronny od pierwszych dni życia. Obecnie produkty dedykowane Maluchom to seria preparatów Pharmaceris Słońce dla niemowląt i dzieci > 6 m.ż. oraz Bezpieczny Krem Ochronny do twarzy dla dzieci od chwili narodzin z tej serii  (100% filtrów mineralnych) Klik Również w serii Pharmaceris Emotopic pojawił się nowy Dermo-Ochronny krem mineralny dla niemowląt od 1 dnia życia, dzieci i dorosłcyh (100% filtrów mineralnych) Klik
Cała seria Solecrin Iwostin jest polecana powyżej 6 m.ż. ze względu na kompozycję filtrów mineralnych, organicznych oraz tzw. filtra immunologicznego. Informację od jakiego wieku można stosować preparat znajdziecie na opakowaniach, a jeśli nie na każdej postaci kosmetyku, to na stronie iwostin.pl porównując składy Klik
Nie wiem czy w tym roku zmienią się opakowanie z firmy Bioderma, lecz w poprzednim sezonie przedstawiciel zapewnił, że preparat Bioderma Mineral można stosować > 6 m.ż., a wszystkie pozostałe preparaty z serii Bioderma KID można stosować > 1 r.ż. choć na opakowaniach do zeszłego roku takiej informacji nie było.

Jak widać nie każdy preparat na bazie filtrów mineralnych jest polecany od chwili narodzin.
Ciekawy przegląd filtrów pod względem składów znajdziecie na blogu Sroka o...


Pozdrawiam, Ania


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz