wtorek, 6 października 2015

Naturalnie w stan zapalny

Kiedy dopada Was przeziębienie albo grypa pierwsze co robicie, to szybko do apteki po saszetki do rozpuszczania. Oferta aptek jest bogata, a producenci prześcigają się w oferowaniu kolejnych produktów, które tak czy siak obejmują trzy podstawowe składniki: 1) składnik na katar, 2) składnik na ból/gorączkę i/lub stan zapalny oraz 3) składnik na kaszel i/lub witaminę C.Nawet jeśli nie wszystkie objawy u Pacjentów występują to na potęgę piją oni lub połykają preparaty kilkuskładnikowe, niepotrzebnie obciążając żołądek, wątrobę, nerki...
Jeśli czujecie się osłabieni, przysłowiowo łamie Was w kościach, czujecie, że zbliża się gorączka to Ja proponowałabym sięgnąć w pierwszej kolejności po produkty bazujące na naturalnych składnikach.
Przedstawiamy poniżej nasze propozycje:


Rutinosal C 
Jest to lek, który zawiera w składzie:
korę wierzby 300 mg,
rutozyd 20 mg
witaminę C 40 mg
Jedna tabletka zawiera nie mniej niż 20 mg glikozydów fenolowych w przeliczeniu na salicynę.

fot. Labofarm


Kora wierzby zawiera właśnie salicynę. Związek ten oraz jej pochodne są hydrolizowane przez florę  bakteryjną jelit do alkoholu salicylowego, który z kolei utlenia się do kwasu salicylowego. Kwas salicylowy wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Stąd jak najbardziej wskazany w przeziębieniu.
Ze względu na obecność salicyny,a dalej kwas salicylowy należy pamiętać by nie stosować leku u dzieci < 12 r.ż., nadwrażliwością na salicylany czy chorobą wrzodową.
Rutozyd i witaminę C znacie, bo są składnikami popularnych Rutinoscorbinu i Cerutinu chociażby.

Salicortex
To również lek, z tym, że zawiera jedynie korę wierzby 330 mg. Zatem jak wyżej można go stosować, zamiast syntetycznych leków w celu łagodzenia objawów przeziębienia tj. bóle głowy, gorączka czy bóle kostno-stawowe o słabym nasileniu.

fot. Labofarm


Grypobon
Jest to suplement diety o składzie: kora wierzby 400 mg oraz kwiatostan lipy 100 mg. Przypomnę,że kwiatostan lipy działa m.in. przeciwzapalnie oraz zwiększa wydzielanie potu, co przyczynia się do obniżenia podwyższonej temperatury ciała.

Są to produkty, które naprawdę warto zastosować jako alternatywę dla wszystkich syntetycznych produktów na przeziębienie. W sklepach zielarskich powinny być dostępne, w aptekach raczej trudno będzie je znaleźć.


Pozdrawiamy!Źródła:
http://www.labofarm.pl/meds/rutinosal-c,52.html
http://www.labofarm.pl/meds/salicortex,54.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz