niedziela, 7 maja 2017

Regeneracja od wewnątrz

Witajcie,

W aptekach i zielarniach można znaleźć produkty, które przyspieszają gojenie zadrapań, skaleczeń czy też poważniejszych ran. Są preparaty dostępne od ręki, ale i specjalne, możliwe jedynie do zakupu po okazaniu recepty lekarskiej. Będą to żele, maści, plastry czy specjalne opatrunki w postaci spray'ów.

Pyłek pszczeli fot. Tabletkarnia

W związku z tym, że mój tata przeszedł jakiś czas temu biopsję jednego z narządów zaczęłam zastanawiać się co robić, aby przyspieszyć gojenie ran wewnątrz organizmu. Oczywiście podstawą jest zawsze dieta, najprostszym sposobem jest moim zdaniem przyjmowanie napojów typu Nutridrink. Pisaliśmy o tych napojach już wcześniej Klik Najbardziej odpowiedni będzie Cubitan lecz każdy  tego typu napój odżywia organizm, dostarcza niezbędnych składników, by ten mógł szybciej się regenerować.
Czy poza dietą można jednak dostarczyć organizmowi produkty, które dobrze poradzą sobie z ranami pooperacyjnymi, ze zmianami po inwazyjnych badaniach diagnostycznych, a przy okazji będą goić te zewnętrzne, widoczne zmiany skórne (wiadomo, że w mniejszym lub większym stopniu zawsze dochodzi do przerwania ciągłości tkanki skórnej lub błony śluzowej) ?
Z podpowiedzą pospieszyła mi Tomka mama. Okazuje się, że z pomocą człowiekowi przychodzi natura. Produkty pszczele takie jak szeroko pojęty miód i miód Manuka nadają się do robienia okładów na rany, natomiast miód Manuka bardzo dobrze sprawdza się przy przyjmowaniu go doustnie. Również pyłek pszczeli świetnie nadaje się do podawania doustnego. W jego przypadku dobrze jest rozpuścić 1 łyżeczkę (przy większych ranach może być i 1 łyżka) w letniej wodzie - np. 1/2 szklanki i odstawić na 2 godziny. Po tym czasie dopiero wypić, wtedy ma mieć najlepsze właściwości. Jak sama nazwa wskazuje Gojnik służy gojeniu ran. Herbatka z ziela gojnika nie jest może popularnie stosowana już jako środek do leczenia ran, natomiast cały czas poleca się np. osobom cierpiącym na wrzody. Niemniej jednak skoro działa osłaniająco i regenerująco przy wrzodach, jak najbardziej nadaje się do picia celem regeneracji tkanek od wewnątrz. Z pomocą przyjdzie także ziemia okrzemkowa, która wykazuje szereg korzystnych dla organizmu działań.
Ww. preparaty warto stosować 2-3 razy dziennie.

Pomocna będzie też homeopatia. Można stosować Arnicę C9, C7 lub C5 2 granulki co 2 - 3h (do kilku razy dziennie) i Pyrogenium C30 po 2 granulki rano. Oczywiście takie zalecenie miała siostra Tomka. W przypadku homeopatii dobór leku jest indywidualny, więc niewykluczone, że znalazłyby się tutaj inne preparaty.

Picie Nutridrinków czy stosowanie wspomnianych preparatów można rozpocząć przed planowaną ingerencją w organizm. Przygotujecie wtedy swój organizm na duży wysiłek jaki czeka go po zabiegu.  Jeśli macie własne doświadczenia w tym temacie, zachęcam do dzielenia się nimi.

Pozdrawiam, Ania


3 komentarze:

 1. Homeopatia??? Litości... :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma prawo do własnego zdania. Pozdrawiam

   Usuń
  2. Nikt tego prawa nie kwestionuje, natomiast kwestionuje homeopatię jako coś co nie ma prawa działać farmakologiczne (brak cząsteczek leczniczych w podanym placebo).

   Usuń