wtorek, 27 grudnia 2016

Na katar - dla wyjątkowych Pacjentów

Dobry wieczór,

Słowo wyjątkowi użyłam celowo, ponieważ są grupy Pacjentów, dla których niekiedy ciężko jest dobrać odpowiedni preparat. Niewątpliwie takimi grupami są najmłodsze dzieci - noworodki i niemowlęta, a także kobiety w ciąży i matki karmiące piersią.
Jak głosi tytuł jednym z problemów u tych Pacjentów jest dobór preparatu, który przyniósłby ulgę podczas kataru. Ciekawymi preparatami, myślę, że niedocenianymi są spray  i krople ochronne GripSTOP. Spray kojarzę już od 6-7 lat w aptekach, ale ze względu na cenę i brak wyraźniej informacji o wieku od jakiego można je stosować, stanowi to ograniczenie dla wielu pracujących w aptekach farmaceutów i zarazem pewną barierę dla Pacjentów.

Czym wyróżniają się te produkty?
Jeśli się nie mylę, na tą chwilę to jedyne produkty do nosa zawierające w składzie:
laktoferynę - zapewnia działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz immunostymulujące
kwas glicyryzynowy - przeciwzapalnie, immunostymulująco
karboksy-metylo-betaglukan - przeciwzapalnie, immunostymulująco, regenerująco
D-pantenol - regenerująco

Kiedy polecać?
- w celu odblokowania przewodów nosowych, gdy utrudnione jest oddychanie,
- profilaktycznie i leczniczo w przypadku alergicznego nieżytu nosa,
- w przewlekłym zapaleniu zatok, w przypadku zalegającej wydzieliny,
- aby uchronić się od popularnych kropli/spray'ów obkurczających naczynia krwionośne blony śluzowej nosa i zarazem uzależniających.

Dla kogo?
Krople nadają się do stosowania już od 1 dnia życia. Ostatnio pediatrzy z sąsiedniej przychodni zalecali krople pięciotygodniowemu bobasowi i trzymiesięcznemu maluchowi.
Spray może być stosowany od 1 roku życia. Informacje te uzyskałam od przedstawiciela medycznego firmy będącej wyłącznym dystrybutorem produktów  DMG, czyli firmy Vitamed.
Jak wspominałam nie raz, przedstawiciele medyczni docierają do lekarzy z ciekawszymi i dokładniejszymi informacjami niż przedstawiciele farmaceutyczni do farmaceutów.

Moim zdaniem są to ciekawe produkty, ponieważ można je stosować w katarze infekcyjnym i alergicznym. Można leczniczo, ale też profilaktycznie, a przede wszystkim jest w końcu preparat dla dzieci poniżej 1 r.ż.

Dobrej nocy, Ania

P.S. Nie jest to artykuł sponsorowany.
1 komentarz:

  1. Witam,

    Każda kobieta która była w ciąży jak i wychowująca później małe dziecko wie jak ciężko o leki dla siebie i noworodka. Są to okresy bardzo ważne dla rozwoju dziecka dlaczego trzeba zachować szczególną ostrożność. Świetny temat by więcej takich porad.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń