poniedziałek, 23 czerwca 2014

Problem grzybicy pochwy - nowe preparaty

Pod koniec maja apteka zakupiła preparaty z serii GINEintima. Bardzo interesujące produkty, o bogatych składach,które wypełnią lukę w preparatach dostępnych bez recepty,a tak często potrzebnych w nawracających stanach grzybiczych pochwy.

GINEintima VagiActive żel dopochwowy 7 aplikatorów
W składzie znajdują się: wyciąg z szałwii, wyciąg z nagietka, olejek z drzewa herbacianego, diglukonian chlorheksydyny, który działa bakteriostatycznie i drożdżakostatycznie.
Żel nie zawiera konserwantów, ani substancji zapachowych.

GINEintima ActiCand 30  8 tabletek dopochwowych
dzięki obecności kwasu cytrynowego i wodorowęglanu sodu, dochodzi do uwalniania CO2 i powstaje czasowo środowisko beztlenowe,które nie sprzyja drożdżakom, co sprawia,że dochodzi do zahamowania ich wzrostu/rozwoju. W składzie znalazły się też szczepy bakterii kwasu mlekowego: Lactobacillus fermentum LF10 i Lactobacillus acidophilus LA02, które maja kolonizować pochwę, obniżyć pH i uwalniać cząsteczki - kwasy organiczne i peptydy niskocząsteczkowe, w  tym bakteriolizyny - co wzmacnia barierę przeciwko drożdżakom. Te informacje znajdują się na opakowaniu wyrobu medycznego. Szczegóły dostępne też na ulotce Klik

Na stronie internetowej mojaintima poświęconej tym produktom dostrzeżecie,że tabletki są zalecone w problemach grzybiczych,a żel w bakteryjnych. Według mnie żel również można zastosować w walce z Candida, z uwagi na obecność chlorheksydyny i olejku herbacianego (oba składniki działają na bakterie i drożdżaki).

fot. tabletkarnia


Równie ciekawe są dwa nowe płyny do higieny intymnej.
GINEintima ActiveProtection żel do higieny intymnej
Produkt ten stanowi najbogatsze połączenie składników aktywnych, przynajmniej Ja nie znam innego o tak różnorodnych składnikach. Znalazły się tutaj chlorheksydyna, ekstrakt z drzewa herbacianego, żurawina, prebiotyk oraz składniki łagodzące i przeciwzapalne. Nie chcę przepisywać ulotki więc klikajcie tutaj Klik

Drugim jest płyn do higieny intymnej - Naturaginum Biointima.
W składzie znajdziemy chlorheksydynę, alantoinę i kwas mlekowy. Skład nieco uboższy, lecz też niczego sobie.

Cieszę się,że pojawiły się nowości na rynku,bo mimo iż nie mam nic do marki Lactacyd,to niestety do znudzenia słyszę reklamy w radio. W kółko, jak nie Lactacyd to Iladian i tak dalej, i tak dalej...
Jak dotąd mogliśmy polecać m.in. globulki Propolisowe czy Vagical z nagietkiem,które nie zawsze były wystarczające,a na dodatek nie każda osoba toleruje propolis.
Preparaty powyższe powinny dobrze się sprawdzić w dolegliwościach kobiecej sfery intymnej. Jak wzięłam do ręki opakowania i sprawdziłam skład to powiedziałam "wow". Liczę,że Pacjentki będą zadowolone.


Pozdrawiam i życzę przyjemnego dnia!
Ania

1 komentarz:

  1. Jak słyszę w radiu "Jestem położną z wieloletnim doświadczeniem..." to mam ochotę walnąć w nie (w radio, nie w położną) młotkiem. Nie wiem czy są bardziej irytujące reklamy od tych. Z wrodzonej przekory wolę kupić preparat nie reklamowany, ale chyba jestem w mniejszości, bo reklamowanie produktów ciągle jeszcze się opłaca ;)

    OdpowiedzUsuń