wtorek, 21 października 2014

Aktualności z apteki


Witamy,

Poniżej kilka informacji o wybranych produktach asortymentu aptecznego.

Jako,że mamy już jesień problem kataru i niedrożnego nosa jest częsty. Największym można powiedzieć "kłopotem" dla farmaceuty jest na ogół dobór preparatów dla niemowlaków, kobiet w ciąży oraz osób starszych leczonych z powodu wielu schorzeń. Rodzice, zwłaszcza Ci, którzy mają już jedną pociechę, czasami pytają jeszcze o Pulmex Baby dla swoich dzieci. Preparat ten nie jest dostępny już na rynku polskim. Jedna z moich znajomych kazała mężowi podczas pobytu w Niemczech szukać w tamtejszych aptekach. Kiedy zrezygnowana mi o tym powiedziała, Ja jej odparłam, że mamy pod ręką preparat dokładnie o takim samym składzie, a którym jest Depulol. Podobnie jak Pulmex Baby można stosować go u dzieci powyżej 6 miesiąca życia.

A propos Fervexu...
Ostatnio Pacjenci powiedzieli mi, że w innej aptece poinformowano ich, że produkt ten został wycofany ze sprzedaży (został, ale miało to miejsce w maju 2013 roku). Obecnie Fervex powrócił do sprzedaży. Dostępna jest wersja podstawowa Fervex oraz wersja bez cukru Fervex D, natomiast preparat dla dzieci nadal nie jest dostępny.

Dla części osób będzie to nowość, inni może już spotkali się z gotowym krochmalem dostępnym w aptekach. Ninio BIOlife to produkt firmy Adamed. Zalecany między innymi przy problemie odparzeń czy potówek. Szczegóły na stronie producenta Klik
Kiedyś jedna z Pacjentek zapytała czy otrzyma krochmal, byłam zaskoczona, że ludzie szukają  w aptece zamiast samodzielnie przygotować. Jak się okazuje można się zdziwić :)

Z innych nowości Polopiryna dojelitowa nazywa się obecnie Polopiryną MAX. Nic poza nazwą nie uległo zmianie.

Przyjemnego wieczoru życzymy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz