piątek, 26 lipca 2013

CERKO Cosmetics

Dzisiaj kolejny post z cyklu promujemy rodzimych producentów.
CERKO to polska firma z Gdańska, która produkuje preparaty na bazie mocznika przeznaczone do pielęgnacji suchej, łuszczącej się skóry, która ma tendencje do rogowacenia.

Mocznik (Urea) to substancja farmaceutyczna często wykorzystywana w recepturze aptecznej do wykonywania maści. W stężeniu do 2% działa nawilżająco, a powyżej zmiękczająco, keratoplastycznie, keratolitycznie (działanie złuszczające).

I tak w gamie produktów firmy CERKO mamy żele do pielęgnacji skóry głowy:
sucha, wrażliwa, z łupieżem suchym, łojotokiem, z łuszczycą.
Preparaty niwelują świąd skóry.
CERKOSOL 10
CERKOGEL
CERKOGEL 30


 Preparaty do pielęgnacji skóry ciała:
 KERMUREN
 KERMUREN PLUS zawiera L-argininę, więc łagodzi podrażnienia, a kompleks witamin F wzmacnia działanie nawilżające, wygładzające. Można stosować na twarz. Szczególnie polecany do pielęgnacji dłoni.
CERKODERM 15 zawiera 15% stężenie mocznika, więc będzie działał keratolitycznie, stosowany na skórę suchą z tendencją do rogowacenia.
CERKODERM 30 krem wzbogacony o witaminy F i masło Shea do skóry zrogowaciałej, pękającej, szczególnie na łokcie, kolana i pięty.
CERKOBALM do codziennej pielęgnacji, nawilża, łagodzi świąd i podrażnienia (wzbogacony o witaminy F, beta-karoten, L-argininę).

Preparat do skóry twarzy, powiek i pod oczy:
CERKOPIL polecany jest do skóry atopowej, łagodzi świąd i podrażnienia. Może być alternatywą dla kremu na powieki SVR Palpebral.


Zatem produkty firmy CERKO mogą być stosowane przy wszelkich stanach chorobowych, którym towarzyszy suchość, świąd, rogowacenie skóry (atopia, łuszczyca, cukrzyca). Można stosować podczas kuracji miejscowymi glikokortykosterydami. Albo zwyczajnie do pielęgnacji suchej, szorstkiej skóry.

Więcej informacji na stronie producenta Klik

Mocznik jest wykorzystywany przez wiele firm produkujących dermokosmetyk, ale dzisiaj tylko o polskim producencie.


Pozdrawiam!Źródła:
 http://www.cosmetics.cerko.pl/index.php/oferta
 http://www.pharma-cosmetic.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz