piątek, 26 lipca 2013

Grzybica paznokci - co nowego?

Kolejna porcja informacji o preparatach stosowanych w zapobieganiu i leczeniu grzybicy paznokci.
Jak wspominałam w poprzednim poście dotyczącym grzybicy najefektywniej w leczeniu paznokci działają lakiery.

Oliprox lakier 12ml
Jest to produkt o bardzo dobrym składzie: pirokton olaminy oraz klimbazol (działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne). Dodatkowo wyciąg z rozmarynu zapewnia działanie antyseptyczne.
Jak stosować?
Nałożyć lakier na całą płytkę, po wyschnięciu nie powinno się myć rąk ani stóp 2-3 godziny. Leczenie trwa zazwyczaj kilka miesięcy.
Producent informuje na swojej stronie, iż jest to produkt o innowacyjnej formie wodnego żelu, co zapewnia lepszą penetrację leku. Oceńcie sami :)

Kolejny produkt to:

Steper lakier 10 ml
Skład: Panthenol, Tocopherol, Clotrimazole, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Climbazol, Triclosan, Melaleuca Alternifolina Leaf Oil. Substancje aktywne jak w pozostałych produktach tej serii.
Jak stosować?
Należy stosować 2 x dziennie przez 1y miesiąc, a potem 1 x dziennie aż do odrośnięcia nowej, zdrowej płytki. Po wyschnięciu, odczekać 2 godziny i zmyć.

Nie chcę wprowadzać w błąd podając ceny, bo znów podam szerokie widełki i za dużo to nikomu nic nie powie. Dodam tylko, że ze względu na obecność nowszej generacji leku przeciwgrzybiczego, którym niewątpliwie jest pirokton olaminy (octopirox) preparat Oliprox z pewnością będzie miał wyższą cenę.

:)


Źródła:
http://oliprox.pl/paznokcie/
steper.pl

1 komentarz:

  1. Przez dłuższy czas stosowałam lakier Oliprox i pomógł mi, ale moja mama stosowała Steper- jej równiez pomogło , więc polecam oba produkty. Choc jak wiadomo leczenie grzybicy jest długie to przy użyciu tego typu produktów warto poczekać :)

    OdpowiedzUsuń