piątek, 20 czerwca 2014

Gastrotuss i zapominasz o zgadze

Sporo pytań w aptece dotyczy problemów gastrycznych. Zgaga, nadkwaśność, cofanie się treści żołądka, wzdęcia, ból w nadbrzuszu. Od wielu lat triumfy święci ranitydyna, znana wam jako Ranigast Max, należąca do leków blokujących receptor H2. Mało kto wie,że można ją samodzielnie stosować jedynie 2 tygodnie.
Podobnie coraz bardziej popularne Inhibitory Pompy Protonowej - omeprazol, pantoptazol,czyli Bioprazol Bio, Controloc Control czy Ortanol Max, określane też jako leki osłonowe, zależnie od celu stosowania. Od lat leki te dostępne są bez recepty, teraz też w dawkach, które wcześniej jedynie były z przepisu lekarza,czyli 20 mg.

Ja niestety z przerażeniem patrzę na sprzedaż tego typu leków i jestem przytłoczona postawą Pacjentów. Wiem,że czeka się w kolejkach na wizytę u specjalisty lub idąc prywatnie wyda się trochę pieniędzy,ale proszę mi wierzyć,że latami leczenie się powyższymi środkami może mieć bardzo poważne konsekwencje.
Pisaliśmy już wcześniej o naturalnych środkach osłonowych żołądka, jak np. Bio anacid, który w powyższych problemach jest też zalecany, natomiast dzisiaj o bardzo ciekawym syropie.

Gastrotuss to jak dotąd jedyny znany mi syrop przeciwrefluksowy (formy płynne były dostępne w formie tzw. mleczek). Nie wiem dlaczego,ale wśród farmaceutów nie jest on szczególnie popularny. Czasami zastanawiam się dlaczego tak się dzieje,że mamy taką różnorodność produktów,a my stale jedno i to samo, czyli w 90% Ranigast na pierwszy ogień. Tak jakby tylko to co zaobserwujemy, podsłuchamy od starszych kolegów/koleżanek na starcie pracy stanowiło pewnik i nic ponad to. Jestem zdania by polecać nowe leki, nowe produkty, szukać nowych rozwiązań,a nie non stop to samo i dziwić się,że nic a nic nie jest lepiej.
Dlaczego owy syrop wzbudził moje zainteresowanie? Dlatego,że nie tylko zawiera związki neutralizujące kwaśną treść żołądka,ale również działający regenerująco na śluzówkę przełyku D-pantenol oraz powlekający,a więc działający ochronnie Prawoślaz lekarski i Mak polny. Preparat został wzbogacony o symetykon, który łagodzi objawy wzdęcia.
Poleciłam niejednemu Pacjentowi i efekty są naprawdę zadowalające. Atutem jest to,że syrop występuje w postaci jednorazowych saszetek, tak więc Pacjent nie musi obawiać się,że kupi kolejny preparat i nie będzie go mógł stosować lub okaże się nieskuteczny i pieniądze pójdą w błoto. Można kupić na próbę kilka saszetek :)
Syrop może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie dystrybutora Klik


Wersja dla dzieci Gastrotuss Baby może być stosowana już u noworodków.
W przypadku najmłodszych dzieci zachowałabym ostrożność,o tyle by zawsze rozpoznania dokonał lekarz.
Zachęcam do wypróbowania. Sądzę,że większość osób z problemem refluksu/zgagi będzie zadowolona.

Pozdrawiam



Źródło:
http://dl.vitamed.pl/file/5cb1/0d64/1948/04a6/981c/3c83/e1cf/be86/gastrotuss.pdf

4 komentarze:

  1. polecam sama zażywam już dłuższy czas i naprawdę pomaga bardzo przy refluksie

    OdpowiedzUsuń
  2. U dziecka z refluksem trwającym od roku bardzo pomògł. Zadziałał szybko i naprawdę skutecznie!

    OdpowiedzUsuń
  3. Witam, czy gastrotuss posiada jakieś ograniczone dawkowanie. Lekarz zalecił mi abym brała go dwa razy, tzn po kolacji i przed snem przez 2 tygodnie. Po 2 tygodniach w ciągu 3 dni nastąpiła zgaga, której Nie mogę się w żaden sposób pozbyć. Czy syrop ten można stosować doraźnie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witam, zdaje się, że odpisałam mailowo. Można stosować doraźnie. Pozdrawiam

      Usuń